lalegul-tv

Lâlegül TV

Lâlegül Medya tarafından 18 Eylül 2014 tarihinde test yayınlarıyla yayın hayatına başladı. Kısa süre test yayını yapan kanal yaklaşık bir ay sonra normal yayına geçti.

Lâlegül TV yayın akışı 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sohbet ve vaaz programlarıyla ön plana çıkmaktadır. Kanalda yayınlanan 'Bu haftanın sohbeti' programında her hafta Ahmet Mahmut Ünlü'nün dini söyleyişleri yayınlanırken, Tarih ve İnsan programında geçmişte yaşanan olaylar değerlendirilmektedir.

Lâlegül TV'de yayınlanan programlar listesi Şifâ-i Şerîf Dersleri, Terğib-ü Terhîb'ten, Hadis-i Şerif Dersleri, Bu Haftanın Sohbeti, Bursa Sohbetleri, Mektubat-ı Rabbaniyye'den, İ'tikâd Mektupları, Sohbet Özel, Mişkât Dersleri, Bir Soru Bir Cevap, Tefsir Dersleri, Tarih ve İnsan, Nur Pınarı, İlm-i Hâl, Arapça Dersleri, Hadislerden İnciler, Fıkıh Dersleri, Kur'ân'ın Işığında

Lalegül Tv Yayın Akışı İçeriğinde Neler Var?

Lalegül TV yayın hayatına test yayını yaparak başlamıştır. Bir müddet sonra normal televizyon yayın akışında devam etmiştir. Lalegül TV içeriğinde en çok dikkat çeken program, Cübbeli Ahmet Hoca'nın hazırlamış olduğu dini sohbetler ve programlardır. Kanal yayınında gösterilen birçok hoşsohbet ve programlar vardır. Programlar arasında sevilerek izlenen Bir Soru Bir Cevap programında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sağlık konusunda da dini yaklaşımlı programlar bulunuyor. Kanal yayın akışında Arapça dersleri ve Kur’an-ı Kerim'den kesitler yayınlanıyor. Bu sayede hadis-i şeriflerin anlamlarını ve okunuşlarını Arapça yazılışları öğrenmek mümkündür. Hadislerden İnciler adlı programda Kur’an-ı Kerim’de geçen hadislerin içeriği ve okunuşları yayınlanıyor. Lalegül TV izle, yayın akışını takip edin ve dini konularda birçok bilgiye ulaşın.

Kanal Adı: Lalegül Tv
Yayın Merkezi: İstanbul
Kanal Türü: Dini
Ünvanı: Lâlegül Medya

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar