CBC

CBC TV AZ

kanallarından olan CBC AZ 2013 yılında Bakü'de yayın hayatına başlamıştır. Sahibi SOCAR firması olup, kendisine kardeş kanal olan CBC Sport ile birlikte aynı binada yayın yapmaktadır. CBC AZ kanalı, 5 dil birden yayın yapabilmektedir. Bu diller Azerice, Rusça, Farsça, İngilizce ve Ermenice dilleridir. Bu sebeple ki, oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. CBC AZ TV kanalını canlı olarak bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz. Düzenli bir yayın akışı bulunmayan CBC TV'nin Azerspace uydusu üzerinde yer alması nedeniyle Türkiye'den de rahatça izlenebilmesi büyük avantaj sağlamaktadır.cbc tv canlı izle.

Dünyaya ülkesinin sevinçlerini, sorunlarını, zaferlerini ve başarılarını anlatmak için enerjik bir başlangıç ​​yapan CBC, günün her saatinde yayın yapıyor. Kanal, Rusya'nın Avrupa kısmından Hindistan Yarımadası'na, Balkan Yarımadası'ndan Çin'in doğu sınırına kadar geniş bir yayın ağına sahip. CBC News, yayınlandığı ülkelerin her birinin yayın dilinin özelliklerini dikkate alarak birleşik bir bilgi seçme sistemine sahiptir. Yayın politikası olayların tüm yönlerinin bakış açılarına işaret etmektir.

Bugün CBC, yaratıcı ve teknik yetenekleri sayesinde çeşitli türlerden yüksek kaliteli ve tarafsız programlar yapmaktadır. Azerice, Rusça ve Ermenice, İngilizce, Arapça dillerinde hizmet veren CBC, izleyicinin kendi fikrini oluşturabileceği materyalleri kullanarak hızlı ve verimli bir şekilde yayın yapmayı sürdürmektedir. Halihazırda CBC, 5 dilde yayın yapması sayesinde çok geniş bir coğrafyada izlenebilmektedir. Çince yayın yapmak için de gerekli hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Kanalda izleyebileceğiniz oldukça içerik çeşidi mevcut. Bunlardan bazılarını sayacak olursak: Bir dizi belgesel filmi olan Kafkasya Eserleri, Ermenistan'ın bölgedeki otokton halklarına temelsiz iddialarını çürütmeyi amaçlayan Sahtecilik ve Sergiler, dünya politikasının ve Azerbaycan'la doğrudan ilgili güncel olayların tartışıldığı Küresel Tartışma, Azerbaycan'dan başka hiçbir yerde olmayan sıra dışı mesleklerin ve el sanatlarının araştırıldığı Ve Çalışıyorum, programın katılımcıları olan girişimcilere avukatlar, uzmanlar tarafından işlerinin nasıl başaracaklarının anlatıldığı Girişimci Saati ve  tarihsel bir gazetecilik soruşturması olan Tarihin Beyaz Lekeleri örnek verilebilir.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar