TRT Belgesel

TRT Belgesel

TRT Tarafından 17 Ekim 2009 tarihinde TRT Turizm ve Belgesel adıyla yayın faaliyetlerine başlayan kanal, 2010 yılında TRT Belgesel adıyla yayın hizmetlerine devam etti. Devlet ulusal yayını tarafından hayata geçirilen ilk belgesel kanalı olan TRT Belgesel, 6 Aralık 2014 tarihinde HD (yüksek çözünürlüklü) yayın yapmaya başladı. 4 Nisan 2015 tarihinde logosu değiştirilen kanal genişletilen içeriği sayesinde daha fazla kişiye hitap etmeyi başarmıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça dillerinde yayın desteği sağlayan TRT Belgesel yayın akışı izleyenlere kaliteli be bilgilendirici zaman geçirmeyi hedeflemektedir.trt belcesen dunyanın her yerinden belgesel yayınlamakdadır.

TRT Belgesel ile Yerli Belgeseller

Ülkemizin bulunduğu coğrafi konum nedeni ile 4 mevsim yaşanmaktadır.4 mevsimin bir arada yaşandığı Türkiye'de, çeşitli canlı türlerinin üremesi ve doğal hayatta ki zenginlik gözükmektedir.Doğal hayatta ki zenginliğimiz sayesinde, çeşitli hayvan türleri, bitki türleri ve böcek türlerini ülkemiz de ki araştırmacılar bulabilmektedir.TRT Belgesel'in kurulmasında ki en büyük amaç Türkiye'de bulunan çeşitli canlı türlerinin ve araştırmacıların hazırlamış olduğu yayınları kaydederek tüm dünyaya yaymaktadır. 

TRT Belgesel TV sadece ülkemizde ki doğal yaşam olaylarını değil, aynı zamanda sloganından da anlayacağımız gibi "Dünyayı Keşfet’ dünyada ki en çok takip edilen belgesel programlarını yapımcılar ile anlaşmalar sonucusunda TRT bünyesinde ücretsiz ve şifresiz olarak izleyicileri ile paylaşmaktadır.TRT Belgesel kanalında ki belgesel yayıncılığının başarısı dikkate alınarak, Türkiye'de farklı isimlerde belgesel kanalları kurulmaya başlamıştır.TRT Belgesel kanalında ki program zenginliğinin artması izleyicilerin bu kanalı takip etmesinde ki oranla doğru orantı şeklinde ilerlemektedir.Belgesel seyretmek, boş zamanlarınızı etkili ve kültür-sanat ile dolduracağınız faaliyetlerden birisidir.Belgesel kanalları kategorisinde ki kanalları sitemizden HD kalitede canlı tv izleyebilirsiniz.

TRT Belgesel kanalının yayın merkezi İzmir'in Alsancak ilçesinde bulunmaktadır.TRT ve Devlete bağlı kanallar bünyesinde ulusal yayın yapan ilk belgesel kanalıdır.TRT Belgesel 4 yıllık SD kalite'de yayıncılığın ardından 6 Aralık 2014 yılında yüksek çözünürlük HD kalitede yayın hizmetine başlamıştır. Kanal logo olarak beyaz harflerle yazılmış TRT'yi ve yeşil ve çalılık desenleri ile yazılmış belgesel logosunu kullanmaktadır.TRT bünyesinde 6 farklı dilde yayın yapan tek TV kanalıdır. Bu diller; Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Rusça dilleridir.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar