cine 5 tv

Cine5, Erol Aksoy tarafından 20 Eylül 1993 tarihinde kurulan televizyon kanalıdır. Kuruluşuyla birlikte Türkiye televizyon tarihinde bir çok ilke imza atmayı başaran kanal, Türkiye'de yayın yapan ilk ücretli ve şifreli kanal olma özelliğini elinde bulundurmaktadır.

Kanalın kurucusu Erol Aksoy'un maddi problemlerinden dolayı kanal yönetimi 2004 yılında TMSF'ye geçmiştir. 9 Mayıs 2006'da Aksoy, İstisat Bankası'na olan borçlarını taksitlendirerek kanalı geri almıştır.

20 Eylül 2008 tarihinde Aksoy, TMSF'ye taahüt verdiği zaman diliminde borcunu ödeyemediği için kanal yönetimine TMSF tekrar el koymuştur.

4 Şubat 2011 tarihinde yapılan ihale sonucunda Cine5, Al Jazeera Türk Yayıncılık Hizmetlerine devredilmiştir. Kanalın eski sahibi Erol Aksoy'ın açtığı dava sonucunda kanalın Al Hazeera Türk Yayıncılık Hizmetleri'ne satışını iptal ettirmiştir.

Gelişmelerin ardından uzun bir süre TMSF yönetiminde yayınları devam eden kanal 30 Aralık 2015 tarihinde yayın hayatına veda etmiştir.

1 Eylül 2017 tarihinde FD MEDYA yönetiminde yayın hayatına tekrar başlayan kanal sokak röportajları ve birbirinden farklı sanatçılarla beraber olup eğlenceli programları ile öne çıkmaktadır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar