Diyanet tv

Diyanet TV

 TRT ve Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2012'de kurulmuş bir televizyon kanalıdır. 2012 yılının ramazan ayında test yayınına başlamış ve 1 yıl boyunca TRT Anadolu kanalıyla dönüşümlü yayın yapmıştır. Ancak bu yılın ramazan ayıyla beraber logosu değiştirildi ve nihayet 24 saat kesintisiz yayına geçti. Kanalın yayına başlayışının ardından TRT Anadolu'nun yayın hayatına son verilmiştir. Yine aynı gün radyo versiyonu olan Diyanet Radyo kurulmuştur. 4 Nisan 2018 tarihinde HD yayına geçmiştir. Kanalın 7 Ağustos 2018 TRT ile ortaklığı sona ermiştir.

Diyanet TV Programları
 
Diyanet TV’de birçok program bulunmaktadır. “Kuran ve Dua” adlı programda Kuran içerisinden seçilmiş olan bazı dualar hakkında bilgiler verilmektedir. “İhtida öyküleri” adlı program içerisinde İslam dini ile farklı şekillerde sonradan tanışmış ve Müslüman olmuş olan kişilerin hidayet süreçlerini, neden Müslüman olduklarını ve yaşadıklarının anlatıldığı bir programdır. “Medya ve Din” adlı program ile izleyicilere din ve medya arasındaki ilişkinin farklı boyutlarının ele alınarak sohbet edildiği bir ortam sunuluyor.

“Şiir Vakti” isimli program ile edebiyat, şiir, sohbet ve müzik üzerine konuşuluyor. “Peygamberimizin İzinde 4 Halife” adındaki program halifelerin hayatı ile ilgili bilgiler paylaşıyor. “Cumaya Doğru” ve “Cuma Sevinci” programlarında canlı hutbe ve Cuma günün faziletleri ile ilgili sohbetler sunuluyor. “Yeni Güne Merhaba” adlı program kadın izleyiciler için faydalı bilgiler sunuyor. “Diyanet’e Soralım”, “Buhari Dersleri”, “Bi Nebze”, “Biz Aileyiz”, “Helal Kazancın Alın Teri” ve “Ailemizin Hekimi” gibi birçok program bulunuyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?