Miras Tv

Miras Tv Canlı izle

miras tv turkmenistanda cok izlenen tv kanalları arasında yer almakdadır genel yayınları haber hava durumu ulusal tv kanallarından biridir.Türkmenistan devletine bağlı olaran yedi kanallarıdan birisi olan Miras tv, 1 ocak 2001 yılında aktif yayın hayatına başlangıç yapmıştır. Türkmenistan ülkesinde Aşkabat şehrinde kanalın merkezi olmuştur. Bu merkez üzerinden yayın akışı devam etmektedir.

Miras tv asıl amacı Türkmenistan ülkesinin geçmiş kültürünü anlatmaktır. Geçmişten günümüze değişen , gelişen tüm olanları anlatan kanaldır. Özel programlar ile de kanalı çeşitlilik sağlansa da geçmiş tarihini anlatmaya devam etmektedir.

Türkmen dili Türkçe diline çok benzediği için kanal izlerken her hangi anlaşmazlık yaşanmamaktadır. Miras tv herkese uygun yayın akışı vardır. İnternet alt tabanlı yayın yapıldığı için sorunsuz kanal seyredebilirsiniz.

Miras Tv ile Yerel Anlatımlar

Kanal zenginliği ve içerikliklerin çeşitliliği ile Miras tv diğer kanallardan hep önde olmaktadır. Yerel anlatımları sayesinde Türkmenistana dair özellikleri, şehirleri, ilçeleri hakkında güncel bilgiler vermektedir. Bu sayede izleyiciler geçmişleri de şimdi ki zaman dilimindeki Türkmenistan'ı da iyi bilirler.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?