Altin asir

Altın Asır Tv

Altın Asır TV, 2011 yılında Türkmenistan’ın ulusal kanallarından birisi olmuştur. Böylece Türkmenistan Televizyon ve Radyo yayıncılığı komitesine bağlanmış ve komitenin ana görevlerinden birisi olan devlet politika endüstrisi alanında programlar yapar.

Altın Asır TV yayın akışı da bu görev doğrultusunda şekillenir. Altın asır, kelime manasıyla ‘Altın Çağ’ anlamına gelir ve Türkmenistan’ın en önemli televizyon kanallarından birisi olmaktadır. Bakıldığı zaman Türkiye için TRT 1 kanalı ile Türkmenistan da Altın Asır kanalı aynı derece değerli olmaktadır.

Altın Asır TV Merkezi, Kuruluşu!

Altın Asır bir cep telefonu operatörü olmakla birlikte aynı zamanda, Türkmenistan’da ulusal program yapan bir televizyon kanalıdır. 2004 yılında kurulan şirketin merkez binası Türkmenistan’ın başkenti olan Aşkabat’ta yer alır.

Daha sonra 2012 yılında ikinci bir idari bina da açılmıştır. Aşkabat, Türkmenistan’ın başkenti olmakla beraber ayrıca Türkmenistan’ın en büyük şehridir. Altın Asır Tv ülke dışında da pek çok uydu yayınında aktif yayın yapmakla birlikte, dijital platformlarda da yayınlar yapmaktadır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?