EURO D

EURO D CANLI İZLE

Euro d 1. kanal de ile nerdeyse aynı avrapoda yayın yapmakdadır merkezi almaniyada yer almakdadır euro d tv genel hakkında bilgi icin okumaya devamediniz. Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan tarafından ortak kurulmuştur. 16 Eylül 1993'te test yayınına ve 19 Aralık 1993'te normal yayına başlamıştır. Kanalın hisseleri 16 Ekim 1994 tarihinde Aydın Doğan'a emanet verildi ve kanalın logosu değişerek bugünkü hâlini almıştır. 2004 yılında, analog yayının yanı sıra sayısal yayın yapmaya da başlamıştır. Diğer tüm Avrupa ülkelerine Türkçe yayın yapan Almanya merkezli Euro D kanalın yurt dışındaki şubesidir. Kanal D, ayrıca Türkiye'de yüksek çözünürlükte hd yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal D HD'yi yayına sokmuştur. Kanal D'de yayınlanan birçok program, bu kanaldan yüksek çözünürlükte izlenebilmektedir. Kanal D Ana Haber Bülteni'ni hafta içi Deniz Bayramoğlu sunmaktadır. Spor Gündemi'ni Emre Tilev sunmaktadır. Sihirli Annem, Yaprak Dökümü, Bayanlar Baylar, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Kuzey Güney, İntikam, Kavak Yelleri, Yılan Hikayesi, Aşk-ı Memnu, Hanımın Çiftliği, Ruhsar, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Arka Sokaklar gibi diziler Kanal D'nin en çok beğenilen dizileri arasında yer almıştır.
Kanal, 22 Nisan 2011'de logosunu üç boyutlu yapmış ve logonun ortasındaki daire dönen bir küre olmuştur. Mayıs 2013'ten itibaren Kanal D dizileri engelsiz.kanald.com.tr adresinde görme engelliler için sesli betimleniyor, işitme engelliler için işaret dili ile anlatılıyor. Ayrıca altyazılarla destekleniyor. Kanal D 1 Temmuz 2013'te geniş ekran yayına geçti. 21 Mart 2018 tarihi itibarıyla Demirören Medya Grubu'na satılmıştır.3 Eylül 2018 tarihinde logosunu tekrar değiştirmiştir.

Euro D Dizileri

Kanal D kurulduğu zamandan bu güne dizi yayıncılığına her zaman önem vermiştir. Euro D'de Kanal D ile ortak yayın yaptığı için bu politikanın aynısını benimsemek zorunda kalmıştır. Şu anda kanalda Hizmetçiler, Hekimoğlu, Afili Aşk, Zalim İstanbul ve Arka Sokaklar dizileri yayınlanmaktadır. Bunlar içerisinde en eski ve uzun soluklu olan Arka Sokaklar usta oyuncu kadrosu ile dikkat çekmekte ve her Cuma saat 18.00'de Euro D ekranlarında izleyicileriyle buluşmaktadır.

Bu dizilerin dışında kanal "Yeni Hayat" adlı yapımın yakında ekranlarda olacağını açıklamıştır. Dizinin başrolleri Tayanç Ayaydın, Melisa Aslı Pamuk, Nilperi Şahinkaya ve Serkan Çayoğlu tarafından paylaşılmaktadır. Dizinin yapımcılığını ise Ümmü Burhan ile Ömer Özgüner üstlenmektedir. Dizinin tanıtımıyla ilgili fragmanlar Euro D'nin resmi sitesinden izlenebilmektedir.

Euro D Programları

Kanal D hafta boyunca yayınladığı dizilerinin yanı sıra birçok eğlence ve yarışma programı da yayınlamaktadır. Bunlar içerisinde son yıllarda en çok ilgi çeken yapım, Yılmaz Erdoğan tarafından yönetilen ve bir tiyatro gösterisi olan Çok Güzel Hareketler 2'dir. Bu program her pazar akşamı saat 18.00 de Euro D ekranlarında izleyicileri ile buluşmaktadır.

Euro D, İstanbul ili Bağcılar ilçesi merkezli Avrupada’ki Türklere yönelik yayın yapan ulusal televizyon kanalıdır. DTV Haber ve Görsel Yayıncılık AŞ şirketi bünyesinde bulunmaktadır. 1 Mart 1996 tarihinde Kanal D Fun olarak yayına başlayan kanal, 7 Mart 2001 tarihinde şirketin kurulmasıyla beraber Euro D olarak isim değişikliğine gitmiştir. Günümüzde “Avrupalı Türkler’in Kanalı” sloganı ile yayınlarını sürdürmektedir. İnternet üzerinden Euro D izlemek için sitemizi takip edebilirsiniz. Ağırlıklı olarak Kanal D’de yayınlanan dizi, film ve programlara yer vermektedir. Bunun dışında Euro D Haber ile Avrupa’dan güncel haberleri izleyicisine ulaştırmaktadır. Euro D, Türksat 4A, D-Smart Avrupa, Filbox gibi birçok digital uydu platformları üzerinden canlı olarak izlenebilmektedir. Kanal D ile beraber 1 Temmuz 2013’te 16:9 geniş ekran yayın formatına geçmiştir.

Kanal D‘nin aynı isimde Romanya’da yayın yapan yerel kanalı daha bulunmaktadır. 18 Şubat 2007 tarihinde kurulan kanal, Romence yayın yapmaktadır. İsviçreli Ringier Grubu ile Doğan Yayın Holding ortaklığıyla kurulmuştur. Kanalda Kanal D orijinal dizilerinin yanısıra diğer Türk dizileri de yayınlanmaktadır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?