İdman tv kanalı hikayesi

İdman tv kanalı hikayesi

SPOR TV
Kanal, faaliyete geçtiği ilk günlerden itibaren ülkemizde spor politikasının başarılı bir şekilde uygulanması için çaba göstermektedir. Bu politikanın en önemli kısmı, gençlerimizi ve gençlerimizi, toplumumuzun tüm üyelerini spora dahil etmek, böylece tarihimize sağlıklı bir gelecek sağlamaktır. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in girişimiyle 2009 yılı başında kurulan İdman TV, uzun yıllardır bu amaca hizmet ediyor.

TV kanalının materyal ve teknik temeli, spor müsabakalarından raporların ve bireysel programların operatif yayınlanması için mükemmel koşullar yaratır. Sporcularımızın Avrupa ve dünya şampiyonalarındaki çeşitli sporlardaki başarılı performansları, Yaz Olimpiyatları, ilk Avrupa Oyunları Bakü-2015 ve Bakü-2017 İslami Dayanışma Oyunları programları ve 120'den fazla kıtaya 4. İslami Dayanışma Oyunları hakkında düzenli olarak bilgi verilmektedir. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yarışmaların ardından Azerbaycan Televizyonu ve İdman TV'nin yayınlarının kalitesine övgüde bulunarak takıma örnek oldu. Ayrıca Azerbaycan Televizyonuna Uluslararası Spor Yayıncılığı Kurumu'nun özel sertifikası takdim edildi.

Şu anda, "IDMAN TV" kanalının ayrı programlarında - "Spor Haberleri", "Spor Haftası", "Amiral Gemisi", "Spor Tapınağı", "Televizyon Satranç Kulübü", "Favori", "Avrupa Futbolu", "Spor ve Medya", "Futbol Kulübü", "Maçın Hakemi", "Instasport", "Spor Rekorları", "İlk Çıkışı", "IQ Arena", "Derbi", "Yarının Yıldızları", "Spor Armatürlerimiz" ve diğer programların yanı sıra dünyanın en çok İlginç futbol turnuvalarının kapsamı sırasında çeşitli yaratıcı yöntemler kullanılır - İspanyol La Liga, Alman Bundesliga ve İngiltere Premier Ligi. Zaman zaman dünya yıldızları ve Azerbaycan sporları hakkında televizyon belgeselleri hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.

Yaratıcı başarıların yanı sıra teknik başarılar da vardı. 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren uydu programları yayınlanmakta ve günlük program hacmi 15 saate çıkarılmıştır. 12 Ekim 2015'ten itibaren "IDMAN TV" kanalı 24 saat çalışmaya geçti. Aynı yılın Kasım ayından itibaren kanalın programları HD formatında yayınlanmaktadır. Bu yenilik, videoların daha rahat görsel algılanmasına olanak tanır.

Dünyada spor kanalı canlı yayınlanmadığından para ödenmektedir. Ülkemizde izleyiciler, farklı ülkelerden en ilgi çekici spor müsabakaları olan "IDMAN TV" kanalının programlarını aylık ücret ödemeden izleyebilmektedir.

Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları, Dünya Üniversiteleri, Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali, çeşitli spor dallarında dünya ve kıta şampiyonaları, Formula 1 turnuvaları, UEFA Şampiyonlar Ligi, Euroleague'in yanı sıra Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun en prestijli müsabakaları, ülkemiz milli şampiyonaları profesyonel olarak kanalımızda taraftarların beğenisine sunulmaktadır. yayınlandı.

Gezegendeki en ilginç yarışmalardan biri olan Dünya Kupası'nın 2014 ve 2018'deki yayını "IDMAN TV" kanalına emanet edildi. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın ülkemizde yayınlanma hakkı konusunda şimdiden bir anlaşmaya varıldı. Önümüzdeki sezonun bir diğer önemli spor etkinliği - Avrupa Futbol Şampiyonası'nın grup aşaması ve playoffları - IDMAN TV'de yayınlanması bekleniyor.

Bu yazı 20 AğUSTOS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Duyurular

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız